Sobota – 03.10, 11:00, Księże Małe, pętla
tramwajowa linii 3 i 5

Mamy we Wrocławiu miejsca, gdzie czas płynie wolniej. Oddalone od Rynku o 5 kilometrów Księże Małe i Wielkie należą do takich właśnie osiedli.

Nikt z mieszkańców nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, gdzie przebiega granica między Małym i Wielkim, ale to nie przeszkadza w budowaniu lokalnej wspólnoty. Zapraszamy byście wraz z nami – pod przewodnictwem historyk architektury Jadwigi Urbanik (Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej) – poznali tę wyjątkową przestrzeń, której serce stanowi osiedle modernistycznych bloków mieszkalnych zbudowanych w latach 1928-1930.

Jadwiga Urbanik

dr hab. inż. arch., profesor w Katedrze Historii Architektury, Sztuki i Techniki, na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Wykłady i seminaria dotyczące historii urbanistyki, konserwacji dziedzictwa urbanistycznego i architektonicznego zwłaszcza dotyczącego XX wieku. Publikacje dotyczące historii architektury i urbanistyki XX wieku. Projekty dotyczące rewaloryzacji budynków modernistycznych. Przewodnicząca polskiej sekcji Docomomo (International Committee for Documentation and Conservation of Buildings, Sites and Neighbourhoods of the Modern Movement), członkini ISC/T (International Specialist Committee on Technology, w ramach Docomomo), Rady Naukowej Muzeum Architektury we Wrocławiu oraz Komisji Architektury i Urbanistyki Oddziału Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu.

Partnerem spaceru jest fundacja Domek Kultury.

Limit miejsc wyczerpany. Zapraszamy na inne spacery w ramach MIASTOmovie8: Wielkie plany!