Czwartek – 08.10, 22:00, Hala Świebodzki

Nowemu Śródmieściu Świebodzkiemu poświęcamy na MIASTOmovie piątkową, pofilmową dyskusję. Chcemy sprawdzić, czy jest to Centrum na miarę XXI wieku. Jednak poza teoretycznymi rozważaniami, zamkniętymi w czterech ścianach sali kinowej, stawiamy też na zmysłowe i haptyczne doświadczanie tej przestrzeni!

Wraz z nowym miejscem na mapie Wrocławia – HALĄ Świebodzki – zapraszamy Was do spędzenia nocy przy Placu Orląt Lwowskich. Świeżo po przebudowie, która chyba wszystkim dała się we znaki, ta część miasta przyciąga jeszcze więcej ciekawskich spojrzeń i prowokuje rozmowy o jego obecnej funkcji. Jedną z nich z pewnością jest ta społeczna – Plac zawsze był miejscem spotkań. Tych przelotnych, związanych z odjazdem pociągu z Dworca Świebodzkiego i dobijaniem targu przy jednym ze stoisk rozlanych wokół niego w niedzielny poranek, czy też dłuższych, spędzanych w cieniu kolumnady i przy cichym szmerze fontanny. Od niedawna odpocząć i pogadać można też w HALI Świebodzki – pierwszym we Wrocławiu food courtcie, w którym na co dzień znajdziecie lokalne koncepty kulinarne i bogaty program wydarzeń.

Do HALI zapraszamy Was w czwartkowy wieczór po zakończeniu pokazów w Kinie Nowe Horyzonty. Na miejscu czeka na Was świetne jedzenie i napoje, na które za okazaniem biletu na seans w ramach MIASTOmovie otrzymacie zniżkę. Towarzyszyć nam będzie dedykowana, miejsko-filmowa playlista i – jak zawsze – pełen worek tematów do rozmowy o mieście i kinie! Na własnej skórze doświadczmy wciąż zmieniającego się Śródmieścia Świebodzkiego!