Noc w Nowym Centrum

Czwartek – 8.10, 22:00, HALA Świebodzki

Nowemu Śródmieściu Świebodzkiemu poświęcamy na MIASTOmovie piątkową, pofilmową dyskusję. Chcemy sprawdzić, czy jest to „Centrum na miarę XXI wieku”. Jednak poza teoretycznymi rozważaniami, zamkniętymi w czterech ścianach sali kinowej, stawiamy też na zmysłowe i haptyczne doświadczanie tej przestrzeni!

Jak brzmią przedmieścia?

Piątek, Sobota – 9.10 i 10.10, 22:30, Recepcja

Robotnicze przedmieścia metropolii zawsze były miejscami, z których do centrum dobiegały nieoczywiste dźwięki. Obserwując zanikające życie przedmieścia w filmie Disappearance of Robin Hood Gardens nie sposób nie usłyszeć jego muzycznej tożsamości. Pochodzący z niemal całego świata mieszkańcy Londyńskich ‚district’ przywieźli z rodzinnych stron muzykę, która wciąż ewoluuje i rezonuje na ulicach. Idąc tym tropem wrocławscy DJ-e i DJ-ki zaprezentują Wam brzmienie współczesnych przedmieść z całego świata.

Wrocławskie kooperatywy muzyczne

Niedziela – 11.10, 20:30, Recepcja

Po odwiedzinach w austriackich kooperatywach mieszkaniowych za sprawą filmu Such Stuffs as Dreams are Made On zapraszamy do rzucenia okiem (i uchem) na kooperatywy wrocławskie – tym razem nie tych, w których współdzieli się przestrzeń życiową, ale pasję i miłość do muzyki.